Dołącz do nas!

Ochotnicza Straż Pożarna w Nawojowej Górze zrzesza ludzi, którzy na co dzień wykonują różnorakie profesje. Mimo tego, każdy z nich o każdej porze dnia i nocy jest w stanie porzucić obowiązki, czy to służbowe, czy prywatne na rzecz bezinteresownej pomocy ludziom, którzy w danej chwili znaleźli się w potrzebie i zagrożeniu. Bardzo istotnym jest, by Jednostka Operacyjno-Techniczna nieustannie się poszerzała i rozwijała, dlatego wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wstąpienia w szeregi OSP Nawojowa Góra.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Chciałbym się zapisać, co mam zrobić?

Aby zapisać się do naszej Jednostki, należy wypełnić deklaracje o chęci wstąpienia w szeregi OSP Nawojowa Góra. Nasi strażacy z wielką chęcią udzielą szczegółowych informacji – zapraszamy do zakładki Kontakt.

Co muszę zrobić, aby móc brać udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych?

Udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych wymaga aktualnych badań lekarskich i podstawowego kursu ratownika. Brzmi skomplikowanie, ale wcale takie nie jest – nasi strażacy przeprowadzą Cię przez cały ten proces.

Mieszkam daleko od Waszej remizy, co jeśli nie usłyszę syreny?

Syrena na dachu budynku remizy to nie jedyny sposób alarmowania w naszej Jednostce. Oprócz niej korzystamy z jednoczesnego alarmowania strażaków, który w momencie uruchomienia alarmu dzwoni do wszystkich strażaków. Ponadto otrzymujemy wiadomości SMS z informacją o zdarzeniu, a także korzystamy z wygodnej i łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej.

Czy do Jednostki mogą wstąpić kobiety?

Oczywiście, że tak! W naszej Jednostce jest kilka strażaczek, które również biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Chciałbym się zapisać, ale nie mam ukończonych 18 lat – co mam zrobić?

Wszystkich chętnych poniżej 18. roku życia zapraszamy do naszej Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która aktywnie uczestniczy w życiu Jednostki i jest jej nierozłącznym elementem. Jest to idealny sposób na rozpoczęcie swojej przygody ze sztuką pożarnictwa.

Na jak duże wynagrodzenie za służbę w OSP mogę liczyć?

Jesteśmy ochotnikami – nie pobieramy wynagrodzenia za swoją działalność. Za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych otrzymujemy ekwiwalent, jednak z własnej woli przekazujemy go na cele statutowe Jednostki.

Jaki jest minimalny/maksymalny wiek?

W działaniach ratowniczo-gaśniczych mogą brać udział osoby między 18, a 65. rokiem życia.

Czym zajmuje się OSP, poza działaniami ratowniczo-gaśniczymi?

Nasza Jednostka jest bardzo aktywna w lokalnej społeczności. Zajmujemy się zabezpieczeniami wydarzeń sportowych i kulturalych, wspomagamy organizację wydarzeń, takich jak Dzień Dziecka, czy Piknik Rodzinny. Każdego roku wystawiamy liczne reprezentacje do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Członkowie mogą liczyć także na ciągłe szkolenia i ćwiczenia sprawnościowe, które mają na celu podwyższanie wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

GOTOWY NA PRZYGODĘ Z POŻARNICTWEM?

Napisz do nas, przyjdź, zadzwoń!

straz@ospnawojowagora.pl
NAWOJOWA GÓRA, UL. NAWOJA 100